O značce Apache

 

 

Historie české značky jízdních kol a elektrokol Apache Bicycles se začala psát před sedmnácti lety. Právě tehdy byla vyrobena první kola s orlím perem ve znaku a indiánským odkazem ve vínku.

Za značkou Apache Bicycles stojí úspěšná společnost BP Daj. Ta byla založena čtyřmi někdejšími cyklistickými a triatlonovými závodníky, kteří se výrobě a prodeji jízdních kol, cyklistických komponentů a doplňků věnovali již od samých počátků svobodného podnikání v Čechách. Založení vlastní značky bylo významným milníkem jejich podnikatelské dráhy, která odstartovala začátkem devadesátých let pouze na základě jejich zkušeností a rodinného kapitálu.

Hned v začátcích jsme měli šťastnou ruku při výběru závodníků, které značka v cestě za úspěchy podporovala. Psal se rok 2003, když Jaroslav Kulhavý vyhrál na horském kole Apache vše, co mohl, včetně titulu juniorského mistra světa. I díky tomu se kola Apache stala známá a oblíbená mezi závodníky, hobíky i turisty.

Dalším, z dnešního pohledu významným milníkem byl rok 2008, ve kterém došlo k rozšíření nabídky o elektrokola. Ta byla zpočátku pouhým zpestřením kolekce značky, postupem času se však stala její dominantou. Během uplynulých deseti let se Apache stal jedním z lídrů na trhu s elektrokoly nejen v České republice, ale v celé střední Evropě.

Při vývoji a výrobě jízdních kol a elektrokol se zaměřujeme především na funkčnost a spolehlivost. Důraz klademe na preciznost montáže i kvalitu používaných komponentů. Většina komponentů pochází od renomovaných výrobců, jako jsou SR Suntour, Shimano, Schwalbe, Ritchey, Bosch, Panasonic, Sanyo nebo Bafang.

Nesmírně důležité je pro nás také to, jak naše kola vypadají a jak na zákazníky působí. V tomto ohledu se snažíme prezentovat originálním designem a nápaditými názvy jednotlivých modelů. Indiánské téma nám od začátku učarovalo a jsme velmi rádi, že za dobu naší existence zaujalo i mnoho našich zákazníků.

Naším cílem je oslovit co možná nejširší spektrum zákazníků. V sortimentu značky proto najdete jízdní kola a elektrokola různých kategorií a cenových úrovní. Kolekci Apache Bicycles pro rok 2018 tvoří 27 modelů horských, krosových a dětských jízdních kol a 55 různých variant elektrokol. Vše od základních městských modelů až po špičkově vybavená horská kola a elektrokola.

Věříme, že si z naší široké nabídky vyberete i vy a stanete se jedním z mnoha našich spokojených zákazníků.

 

Apache Bicycles