Apache mění život

 

III. ročník

Třetí ročník projektu „Apache mění život“, jenž si vytkl za cíl pomoci lidem, kterým osud nepříznivě zkřížil cestu, vstoupil do své další etapy. U příležitosti předávání kol novým ambasadorům značky Apache, které proběhlo ve středu 14. 6. 2017 v prostorách pražského Kayak Beach Baru, byli z mnoha desítek kandidátů vybráni tři hlavní aktéři projektu, jež byli odměněni elektrokoly přesně odpovídajícím jejich potřebám. Cílem projektu je nejen pomoci účastníkům navrátit život do těch správných kolejí, ale také ukázat všem ostatním, že elektrokolo může být skvělým pomocníkem při řešení mnoha tíživých situací.


Třetí ročník projektu „Apache mění život“ odstartoval zkraje letošního jara a zapojit se do něj mohl skutečně každý. Přihláška byla podmíněna zasláním krátkého motivačního dopisu s vysvětlením, jak by elektrokolo mohlo být danému zájemci prospěšné. Silných životních příběhů se sešlo na několik desítek a vybrat mezi nimi bylo opravdu mimořádně složité. Porota, v níž společně zasedli brand manager Apache Bicycles Lukáš Bárta, zástupce marketingu značky Štěpán Pleskač a jeden z patronů projektu, předseda spolku Cesta za snem Heřman Volf, se radila několik dlouhých hodin, než konečně dospěla k výsledku.

Koho jsme vybrali?

Prvním aktérem projektu je Pavlína Holubcová, matka, jež se stará o dospělého syna Martina trpícího zákeřnou Duchennovou svalovou dystrofií. Porotu dále zasáhl příběh Judity Klosákové, která po zdlouhavé onkologické léčbě nedávno podstoupila náročnou výměnu kyčelního kloubu. Neméně emotivní byl dopis Igora Žiaka. Toho před lety srazil opilý řidič a způsobil mu kompresní frakturu posledního obratle páteře s doživotními následky. Jak sami můžete vidět, vybraná trojice si již v životě prošla lecčíms a my pevně věříme, že právě elektrokola jim mohou alespoň zčásti odlehčit od každodenních starostí.

Jak jsme začali pomáhat?

Elektrokola byla hlavním aktérům předána v sobotu 24. 6. 2016 v pražských Žlutých lázních, a to u příležitosti konání festivalu Pražské léto s Českou pojišťovnou, jehož pořadatelem je spolek Cesta za snem Heřmana Volfa. Záštitu nad předáváním elektrokol přijal známý novinář, televizní reportér a moderátor Tomáš Hauptvogel, který se sám po těžké nehodě na motocyklu dokázal vrátit zpět do plnohodnotného aktivního života.

A jak budeme pokračovat?

Cílem tohoto projektu je nejen pomoci vybraným účastníkům, ale také ukázat ostatním lidem s podobnými potřebami, že elektrokolo může výrazným způsobem ovlivnit jejich životy. Příběhy jednotlivých aktérů proto budeme bedlivě sledovat a prezentovat je prostřednictvím internetových stránek, sociálních sítí a mediálních partnerů projektu. A protože veškeré materiály využijeme také v propagační kampani, z účastníků projektu se na čas stanou oficiální tváře značky Apache Bicycles. Vybraní účastníci nyní budou mít tři měsíce na to, aby se s elektrokoly dokonale sžili a aktivně je používali v každodenním životě. Na konci projektu se za všemi aktéry vypravíme a podíváme se, jak právě jim elektrokola pomohla.


O projektu Apache mění život

Může elektrokolo obrátit život k lepšímu? S touto otázkou přichází projekt „Apache mění život“, jenž si vytkl za cíl pomoci lidem, kterým osud nepříznivě zkřížil dráhu. Uplynulé dva ročníky dokázaly, že elektrokolo může v životě pomáhat nebo ho dokonce úplně změnit. Nyní tento jedinečný projekt vstupuje do své třetí sezony. „Apache mění život“ není jen o pomoci zvrátit nepříznivý osud, ale také o motivaci dalších lidí, kteří se často ne vlastní vinou ocitli v tíživé životní situaci. Jako důkaz mohou posloužit již dva uplynulé ročníky, které pomohly zvýšit kvalitu života šesti přímým a mnoha stovkám nepřímých účastníků. Zapůjčená elektrokola dokázala vybrané aktéry vrátit zpátky do hry a stala se zdrojem mnoha neuvěřitelných zážitků a příběhů. A právě tyto příběhy posloužily coby motivace pro všechny další, kteří dosud marně hledali způsob, jak svůj život navrátit do těch správných kolejí.

Na předchozí ročníky projektu se podívejte na zde.